Ćwiczenia z organizacji PCW oraz podawania wody na stanowiska gaśnicze.

W ostatnią sobotę udaliśmy się nad rzekę Przemszę, aby szkolić naszych druhów z zakresu organizacji Punktu Czerpania Wody oraz podawania jej na dalszą odległość. Celem ćwiczeń było również zapoznanie się z możliwościami sprzętowymi naszej jednostki. Ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie, a założenia zostały spełnione.

Wyjazd na komorę dymową Bielsko-Biała

W dniu 29.09.2018 o godzinie 6 rano nasz lekki zastęp udał się razem z druhami odbywającymi kurs podstawowy strażaka ratownika do Bielska Białej celem przejścia przez nich egzaminu na komorze dymowej.

Ćwiczenia z ratownictwa wodnego Przeczyce

W dniu 27.07 o godzinie 09:44 lekki zastęp udał się na ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego na zalewie Przeczyce. Ćwiczone były założenia podejmowania poszkodowanych na łódź, a także stawiania przewróconej żaglówki. Ratownicy pod okiem grupy specjalistycznej ratownictwa wodno-nurkowego z Bytomia ćwiczyli również podejmowanie poszkodowanego przy pomocy deski.

Ćwiczenia na magazynach Lidla Gródków

W dniu dzisiejszym o godzinie 11 nasz średni zastęp udał się na ćwiczenia obiektowe na terenie nowych magazynów Lidla w Gródkowie. Podczas nich zapoznaliśmy się kompleksowo z obiektem oraz jego strukturą, a także kwestią jego zabezpieczeń przeciwpożarowych. Wraz z nami uczestniczyły zastępy JRG Będzin, a także OSP Sarnów.