Zostań strażakiem, dołączając do naszej jednostki i zwiększając poziom bezpieczeństwa w naszej okolicy. Pamiętaj, że Ochotnicze Straże Pożarne to nie tylko gaszenie pożarów! Jesteśmy tutaj, aby w każdej sytuacji podać pomocną dłoń, rozwijać nasze pasje oraz kultywować aktywność lokalnej społeczności.

Prowadzimy nabór ciągły do podziału bojowego (18-65 lat) oraz młodzieżowej drużyny pożarniczej (10-17 lat). Jeśli uważasz, że sprawdzisz się w naszych szeregach i masz solidną chęć do działania z nami, wypełnij formularz na końcu tej strony. Będziesz tam mógł wybrać pasujący Ci termin spotkania rekrutacyjnego, gdzie dowiesz się wszelkich niezbędnych informacji.

Podstawowe informacje o podziale bojowym

Jako kandydat na strażaka na początku będziesz pod okiem naszych doświadczonych dowódców zdobywał wszelkie niezbędne umiejętności, które przygotują cię do służby. Po decyzji pozytywnej co do twoich postępów naczelnik skieruje Cię na niezbędne badania i kurs podstawowy strażaków ratowników, który odbywa się dwa razy do roku w Komendzie Powiatowej Straży Państwowej. Jeśli jesteś dobrze przygotowany, nie będzie to żadną trudnością, ale wymaga 2-3 miesięcy poświęconego czasu przez weekendy, aby w nim uczestniczyć. Gdy już jednak zaliczysz egzamin staniesz się pełnoprawnym ratownikiem mogącym uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Czy martwisz się, że mieszkasz daleko i nie usłyszysz syreny? Od dawna nie jest to już żadnej problem, gdyż obecnie korzystamy z informatycznego systemu powiadomienia opartego o telefon komórkowy lub w momentach zwiększonego zaangażowania sił i środków na terenie powiatu ustalamy dyżury na jednostce.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Osoby młode mogą rozpocząć swoją przygodę z pożarnictwem nawet od 11 roku życia zapisując się za zgodą rodziców do sekcji młodzieżowej. Opiekunowie przygotowani do pracy z młodzieżą będą uczyć was wszelkich niezbędnych umiejętności sztuki pożarniczej, a także prowadzić aktywnie z zajęciach różnego rodzaju i bieżących działaniach jednostki. Z takimi podstawami będziecie w pełni gotowi ukończyć kurs podstawowy strażaków ratowników po osiągnięciu wieku 18 lat i pracy jako strażacy ratownicy.

Więcej informacji bezpośrednio na podstronie MDP.

Najbliższe spotkanie rekrutacyjne:

01.07.2023 o godzinie 12:00 – Wydarzenie na FB

Wyślij zgłoszenie!