Serdecznie zapraszamy na Masakrator Run nad Pogorią III. Nas również tam spotkacie.

W ostatnich czasach bieganie stało się bardzo popularne. Coraz więcej ludzi uprawia tę dyscyplinę, a zawody biegowe zyskały ogromną popularność i cieszą się dużym zainteresowaniem, stąd w kalendarzach biegowych pojawia się coraz więcej imprez tego typu. Jednak samo bieganie przestaje wystarczać sporej liczbie osób. Biegacze szukają nowych wrażeń, dlatego jakiś czas temu pojawiła się nowa forma rekreacji na świeżym powietrzu, która wymaga od uprawiających większej sprawności – nie tylko szybkości, również siły, gibkości, koordynacji ruchu oraz zapewnia ogólny rozwój całego ciała. Mowa tu o biegach z przeszkodami – dyscyplinie sportowej będącej kombinacją biegania, sportów siłowych, fitnessu i crossfitu, jej widowiskowość i odmienność od zwykłego biegania przyciąga tłumy zwolenników na całym świecie jak i również w Polsce.

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej, Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni i Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, przy wsparciu Crossfit Sparta Rage, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom biegaczy, 3 maja, na Pogorii III, organizują Masakrator Run – pierwsze takie zawody w Zagłębiu Dąbrowskim. Na około ośmiokilometrowym dystansie wokół jeziora Pogoria III zawodników czeka 30 przeszkód (np. ściany, rampy, liny, opony, drut kolczasty oraz wiele innych), które stanowią nie lada wyzwanie i zapewniają ogromne emocje. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 18 lat, nie mają przeciwwskazań do biegów długodystansowych oraz podpiszą oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność. Za pisemną zgodą rodziców, do startu dopuszczone zostaną również osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończone 16 lat. Zawodnicy klasyfikowani będą w następujących kategoriach: indywidualna mężczyzn i indywidualna kobiet, drużynowa ( ilość osób w drużynie jest nieograniczona, na wynik końcowy składa się czas 2 najszybszych mężczyzn i 2 najszybszych kobiet z drużyny), służby mundurowe ( wojsko, straż pożarna, policja, itd.), najlepsze przebranie oraz „najlepsza klata”. Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się za pośrednictwem formularza na stronie internetowej zawodów www.pozakreceni.pl/masakratorrun/, w razie niewyczerpania limitu zawodników, istnieje również możliwość zgłoszeń bezpośrednio w biurze zawodów. Opłaty startowe wynoszą: 79 zł do 31.03.2016, 89 zł do 30.04.2016, a w dniu zawodów 100 zł.

„W tych zawodach startują biegacze, którzy poszukują nowych wyzwań. Oprócz tego są przedstawiciele innych dyscyplin, którzy chcą się zmierzyć właśnie z biegaczami i udowodnić, kto jest lepszy. W tej grupie dominują crossfitowcy i osoby trenujące boot camp. Pojawiają się niedzielni sportowcy i sprawdzają, czy są w stanie zmobilizować się na taki wysiłek.” – mówi Jaro Bieniecki, organizator Runmageddon. Żeby wymiatać na przeszkodach, trzeba połączyć siłę, dynamikę i wytrzymałość. „Da się zaobserwować tendencję, że ci, którzy mają 30 minut na 10 km, przegrywają z tymi, co biegają po 40-50 minut, ale są bardziej, mówiąc kolokwialnie, przypakowani.” – zauważa Zbigniew Rosiński, organizator Biegu Katorżnika. Jest to wyzwanie dla biegaczy wszelkiego kalibru – tych rywalizujących o nagrody, jak i tych walczących o ukończenie. Miłośnicy tego typu zawodów twierdzą, że kto raz przeżyje taką przygodę, na jednym starcie nie poprzestanie. Jeśli szukasz mocnych wrażeń, chcesz się zmasakrować, pokonać własne słabości, przekroczyć granice swoich możliwości, bądź też zobaczyć jak robią to inni, ta impreza jest dla Ciebie! Nie czekaj, pokonaj siebie!

Loading

Komentarze